Zámostí 2017 se blíží

akurnik.cz / Zámostí 2017 se blíží

Legendární Zámostí se blíží! Třebíčská Podzámecká Niva, Židovská čtvrť a vlastně celé město už za dva měsíce (jak jinak než první červnový víkend) ožijí tak, jak žádné jiné dny v roce. Jedenadvacátý ročník kulturního festivalu také letos nabídne jak staré známé a oblíbené tváře, tak neohrané a zajímavé kapely. Vstupenky na Zámostí si nyní můžete zakoupit za pouhých 350 korun.

Letošní Zámostí má v kalendáři zakroužkované datum 2. a 3. června, jako vždy pátek a sobotu. Vstupenky na víkend plný dobré hudby, zábavy a přátel (protož na Zámostí chodí v Třebíči prostě každý), seženete nyní za 350 korun. „Lístky jsou k dostání v hudebninách u Mijoviče na Karlově náměstí a v Kapucínu. Pro přespolní nebo pro ty, kteří raději volí pohodlnější variantu je jasná volba nákup online na našem webu zamosti.cz A jako lístky pořád jedeme textilní pásky,“ láká David Šťastný z organizačního týmu. Prodej lístků není jediné, co si můžete na e-shopu Zámostí koupit, v plánu je třeba prodej triček navržených a vyrobených v Třebíči.

Ten, kdo si koupí vstupenku, se kromě programu na Podzámecké Nivě může těšit na spoustu dalšího. S páskou Zámostí na ruce budou moci lidé do divadla, na výstavy (jedna se připravuje na zámku) nebo na městskou věž, chybět nebude ani oblíbené Zámostí v modrém. Zámostí se totiž od většiny festivalů liší tím, že nezůstává uzavřené na jednom místě, ale hudbou, uměním, performery či vizuálními efekty na dva dny a dvě noci oživí nejkrásnější část Třebíče. „Bude toho vážně hodně, takže jen ve zkratce – nebudou chybět muzikanti v ulicích koncert a workshopy v Synagoze nebo básnění v ulicích. Všechno bych nerad dopředu prozrazoval, je dobré nechat se překvapit a pak si to o to víc užít,“ usmívá se Milan Žížal Maxa, další z členů organizačního týmu.

Zámostí je nicméně stále hodně o hudbě. Na co se můžete těšit? „Vznik programu na Zámostí je pro nás všechny každoročně takové malé dobrodružství, a ani letos to nebylo jinak. Vždycky se do Třebíče snažíme přivést kapely, které nás baví, a doufáme, že budou bavit i naše návštěvníky. Z mého pohledu se Zámostí letos vrátilo k takové klasice. Já se budu těšit na Buty, Houpací koně, Mišíka, Jiřího Schmitzera a hlavně na minus123minut, z těch novějších na Mydy Rabycad, Lazer Viking / Sabreheart nebo Manon Meurt. Už jen z toho výčtu si myslím, že to bude zase veliký,“ je přesvědčený Radek Šejk Nezval, jenž je zodpovědný za dramaturgii festivalu.

Kromě už zmíněných kapel do Třebíče přijedou kladenští Zrní, tedy kapela, která plní sály po celé zemi a začíná pokukovat po zahraničí. Publiku se představí také třebíčští Zouváci boží a chybět samozřejmě nebude ani taneční stan, letos pod patronací labelu TyNikdy.