Zámostí 2018 se blíží. Na co se můžete těšit?

akurnik.cz / Zámostí 2018 se blíží. Na co se můžete těšit?

Další ročník hudebního a kulturního festivalu Zámostí se na Podzámecké nivě již pomalu chystá. Židovská čtvrť a s ním i celé město se promění do krásy letos již 1. a 2. června. Zámostí opět nabídne oblíbené tváře i neohrané a zajímavé kapely. Už za necelé dva týdny Třebíč ožije kulturou tak, jako žádný jiný víkend v roce. A na co se můžete vlastně letos těšit?

Začneme hlavním programem, kde doporučujeme především Tomáše Paluchu, který bohužel začíná již v brzkém pátečním odpoledni. Rozhodně se ale vyplatí pospíšit a poslechnout si tohle zajímavé duo, které uniká za všech zavedených škatulek. Psychedelické riffy a texty skládají poctu rocku jako „duchovní“ hudbě druhé poloviny 20. století. Že se v pátek vyplatí přijít brzy dokazuje i druhá kapela v pořadí - Role. Vaše sluchovody zakusí zvuk atypických kytar a indie-popové písničkářství líznuté garáží a s českými texty. V jedenáct večer si pro změnu zajděte do tanečního stanu na Ventolina, který vám pomůže udržet dýchací cesty rozšířené.


Velmi zajímavá bude i hudební scéna Na Kocourovi, kde si v pátek můžete vychutnat příjemný popík v podobě kapely Jay Delver z Brna. Fenomenální Hanku Kosnovskou (frontwoman kapely NIL, vokalistka Pražského Výběru a sólová interpretka) a na závěr psychadelickou pecku Rocky Mountain Oysters - která (dle mého skromného odhadu) nalepí na první červnový víkend nálepku - nezapomenutelný zážitek.

Večerní program prvního dne již obstarají “staré” známe tváře, které netřeba čtenářům dlouze představovat. Ondřej Havelka, Fru Fru, Mucha - to je zkrátka povinnost.

V sobotu v areálu festivalu nepropásněte báječného písničkáře Jana Buriana a v tanečním stanu si zase můžete užít AFU-RA, Pio Squad nebo Indy and Witch. Na závěr programu zahraje surf-stoner rock z Hradce Králové - The Atavists. Na tuhle rockovou třešničku si nechte ještě trochu podrážek, budou se vám hodit.

U Kocoura v sobotu zapěje Budoár Staré dámy, Xavier Baumaxa, třebíčská legenda Jezerel a rockeři Dirty Old Dogs z Olomouce. Na Trumpetce rozhodně nepropástněte kapelu Fuzzy2102. Velmi příjemný indie pop, který doveze Richard Jan Müller z Litomyšle. 

Samozřejmostí je již každoroční doprovodný program, který dělá ze Zámostí něco zcela výjimečného. Jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru můžete zažít v židovské čtvrti. Po setmění se uličky zahalí do barev, ozáří se světelnými instalacemi a za hudebního doprovodu performerů a pouličních muzikantů se rázem ocitnete v jiném světě. Také vás čeká ohnivá show, workshop - Pojďte s námi na kanály, kino, slam poetry a poslechovka s hudebními publicisty na Cafe Art a mnoho dalšího.

Zámostí bude zkrátka znovu jedinečné a město dobrých přátel opět zcela pohltí kulturní atmosféra. Tak pěkný víkend!

Podrobný program a více informací najdete na stránkách: www.zamosti.cz.