Někteří psychologové tvrdí, že mozek je sval jako každý druhý a lze jej trénovat. Paměť tedy také. V praxi to možná funguje, ale rozhodně ne u každého. Někomu se pak pamatují hůře letopočty, tedy čísla všeobecně a ten další si může pamatovat naprosto všechno. Proč narážka na čísla? Vyzkoušejte si to. Dejte si namátkou na papír deset jakýchkoli slov a za určitou dobu je zkuste napsat znovu v tomtéž pořadí. Dejte si dva body za správné slovo ve správném pořadí a jen jeden bod za slovo, umístěné ovšem špatně. Pokud se vám to povedlo bez ztráty kytičky, hluboká poklona.

mobilní telefon

Ale vězte, že většina lidí to nedá ani z poloviny. Nu nyní zkuste totéž s čísly. S jednotlivými asi problém nebude, s dvoumístnými trošku ano, trojmístná si už nezapamatuje skoro nikdo a čtyřmístná snad jen génius. A což teprve celá telefonní čísla, to už je vůbec nad lidské síly. Povšimli jste si, že pokud se volalo klasicky, když ještě telefon neměl paměť, tak si člověk sem tam nějaké to číslo zapamatoval, pokud však na něj volal často. Nyní ne. Nač také, je v seznamu? Je, tak není důvod si nacpávat hlavu dalšími zbytečnostmi. Ale ono to není až tak docela pravda.

mobilní telefon

Není každý, kdo má u sebe neustále mobil, není každý, kdo do něj umí psát a ukládat. A navíc, když někomu řeknete číslo tři krát sto, tak si jej zapamatuje ani když nechce. A o to kráčí. Mít takové telefonní číslo není jen o tom, že se dobře pamatuje, ale také je to jistá prezentace sama sebe nebo firmy. Možná proto se jim říká zlatá čísla. Protože firmě nesou zlato. Kdo by zapomněl telefon o devíti jedničkách? Není snad takového člověka. Proto každý podnikatel touží po takovém čísle, které by už z plakátu křičelo na lidi, vidíte mne? Jsem číslo bohaté firmy, takže máme kvalitní zboží. A tak nějak podobně.

Pokud toužíte po zlatém čísle a nevíte kam se obrátit, tak klikněte na odkaz v článku.