Audioreportáž z koncertu Permon Balet Superstar a Koonda Holaa

25. 05. 2016 / Rozhovory / Martin Dvořák


Bylo to ve čtvrtek; lépe řečeno v den před pátkem, při němž v Třebíči skončilo západo-evropské turné kapely Permon Balet Superstar spolu s „one-man-show-písničkářem“ Kamilem Krůtou alias Koonda Holaa. Přestože se reportáž primárně věnuje formaci PBS, s Koonda Holaa taktéž úzce souvisí.

Reportáž vznikala v klubu MC Fabrika v Českých Budějovicích, jenž patří Janu Vozárymu ze skupin Oceán a Banned Space, taktéž jeho jméno v nahrávce zazní, a to nikoliv v negativním slova smyslu (na rozdíl od Petra Jandy). Do reportáže také dvakrát vstupuje Ondřej Selner, redaktor serveru musicserver.cz a tištěného časopisu Rock and Pop.

Všichni aktéři reportáže věděli, čeho se zúčastňují, byli si vědomi, že některé rozhovory jsou nahrávány a o další osud nahrávek nejevili zájem. Nechť je sestřihaný výsledek brán více jako audiodokument, neboť zastihuje aktuální stavy vědomí aktérů a zároveň je přiznaně ve výsledném tvaru konstruuje dle představ „reportéra“, jenž vykazoval nemalou intoxikaci alkoholickými nápoji. Reportáž také obsahuje excerpta z nových písní, jež dosud nebyly oficiálně vydány na žádném nosiči.

Poděkování patří Vlastimilu Pastuchovi, Luďkovi Konečnému a především Alexandru Fialovi, rozhovor s ním odkryl velice důležité taje ze života umělce.
Nahrávka původně vznikala jako projekt do studentského rádia „K2“, ale vem to čert!