Rozhovor s Petrem Markem z kapely MIDI LIDI

30. 05. 2017 / Rozhovory / Martin Dvořák
akurnik.cz / Rozhovor s Petrem Markem z kapely MIDI LIDI

Tento rozhovor vzniknul 26. května 2017 při příležitosti koncertu skupiny Midi Lidi na Budějovickém Majálesu v Českých Budějovicích. Rozhovor se točil převážně kolem dvou velkých témat, samotné kapely Midi Lidi a pak také filmové tvorby Petra Marka. Částečně do rozhovoru zasahuje Ondřej Selner, redaktor časopisu Rock and Pop, kterého jsem si na pomoc povolal jako fotografa, dále se také v nahrávce mihne neteř dávné dětské lásky Petra Marka, jehož jsem od setkání s touto láskou naším rozhovorem zdržoval.

Omluvte prosím určité nedostatky, které nahrávka má, na některých místech je basový ráz hudby v pozadí natolik silný, že může místy způsobit lehké drnčení reproduktorů či sluchátek. Naprosto výjimečně za tyto nedostatky nemůžeme my, rozhovor probíhal v backstagi Budějovického Majálesu a hudba z aktuální produkce byla natolik silná, že i zpětně se zvuková vlna příliš naléhavě drala do citlivého diktafonu. Nicméně na druhou stranu je tak nahrávka rozhovoru ještě o poznání autentičtější, a autenticita je to, o co nám jde v našich audiorozhovorech především.

Obrovský dík patří Petru Markovi za poskytnutí rozhovoru a za jeho čas. Na úvodní poznámku, že bych si interview představoval dvacetiminutové, se netvářil zcela radostně, výsledná délka 36 minut pak svědčí o jeho dobrotě a snad i o tom, že si rozhovor užil (pochopitelně svědčí i o mé neodbytnosti). Dík patří i Prokopu Holoubkovi, s nímž jsem rozhovor telefonicky domlouval. Na tomto místě je vhodné, abych se mu ještě jednou omluvil za to, že jsem ho kvůli tomu otravoval na dovolené.

Foto: Ondřej Selner